menu
0 Twój
Koszyk
0 Twój
Schowek
Cena
0PLN 17800PLN
Materiał
więcej...
LED
więcej...
Kolor
więcej...
Trzonek
więcej...
Producent
więcej...
Wyczyść

Żarówki GU10

Oświetlenie LED Źródło światła LED Żarówki GU10 Spot Light żarówka LED GU10 4,5W 9601102

Produkty 1 - 1 z 1

Żarówki GU10

Powszechnie stosowanymi żarówkami są te posiadające dwa rodzaje gwintów – gwint mały  E14 i gwint duży E27. Istnieją jednak jeszcze inne rodzaje żarówek, które pojawiły się znacznie później niż ich starsze „siostry”. Są nimi m.in. żarówki GU10. Posiadają one rozstaw 10 mm oraz wtyk reflektorowy, który montowany jest na zatrzask. Wykorzystywane są one przede wszystkim w oświetleniowych oprawach z reflektorami. Należy pamiętać, że wszystkie rodzaje żarówek z gwintem GU10, czyli żarówki kompaktowe, halogenowe i LED, najczęściej kierują światło bezpośrednio ku dołowi.

 

Alternatywa dla żarówek halogenowych

 

Żarówki halogenowe w momencie pojawienia się pierwszych modeli na rynku zyskały bardzo dużą popularność. Były lepsze, bardziej efektywne, energooszczędne i wyróżniały się wydajniejszą pracą, niż jest to w przypadku żarówek tradycyjnych. Kolejnym przełomem w branży oświetleniowej było  stworzenie pierwszej żarówki LED. Jeszcze większa energooszczędność i wydajność, a przy tym brak rtęci, który sprawia, że korzystanie z żarówek LED nie jest szkodliwe dla środowiska. Halogenowe żarówki GU10 zostały przez wielu ich użytkowników zastąpione żarówkami LED o takim samym gwincie. Możliwość użytkowania ich przez 50 000 godzin, sprawność oceniana na 95% oraz niewielkie zużycie prądu spowodowało, iż technologia LED jest obecnie bezkonkurencyjna.

 

Tradycyjne żarówki i żarówki halogenowe wytwarzają bardzo wysoką temperaturę, co w przypadku zastosowania ich w pobliżu przedmiotów wrażliwych na światło mogłoby spowodować ich uszkodzenie. Żarówki LED GU10 w tylnej części wytwarzają temperatury od 60°C do 100°C, jednak w przedniej jest ona już znacznie niższa, dzięki czemu można z powodzeniem diody stosować w każdym miejscu i okolicznościach.

 

Halogenowe żarówki GU10 wyposażone zostały w trzonek z 2 sztyftami oddalonymi od siebie o 10 mm. Przy produkcji żarówek LED GU10 wykorzystuje się taką samą budowę, a zatem halogeny można -  bez żadnych problemów - zastąpić nowoczesnymi żarówkami LED.