menu
0 Twój
Koszyk
0 Twój
Schowek
Cena
0PLN 17800PLN
Producent
więcej...
Wyczyść

Żarówki E27

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria

Produkty 0 - 0 z 0

Żarówki E27

Źródłem światła w każdym oświetleniu jest żarówka. Na rynku dostępnych jest wiele jej rodzajów, które można podzielić ze względu na barwy światła, pobór energii i rodzaj gwintów. Jednymi z najbardziej popularnych, a jednocześnie najczęściej stosowanych żarówek są żarówki E27 o rozstawie 27 mm. Posiadają klasyczny, duży wkręt, który potocznie nazywany się dużym wkrętem Edisona. W odróżnieniu od mniejszego gwintu E14 żarówki E27 przeznaczone są do wykorzystania w większych instalacjach w gospodarstwie domowym. Gwint E27 zastosowany został zarówno w żarówkach tradycyjnych, jak też halogenowych, kompaktowych, promiennikach podczerwieni oraz żarówkach LED.

 

Żarówki E27 tradycyjne i w technologii LED

 

Żarówki E27 są znane i stosowane już od wielu lat. Wraz z rozwojem technologii oraz pojawieniem się nowych rozwiązań, żarówki te zaczęły tracić na swojej popularności i zostały zastąpione żarówkami LED również o gwincie E27. Dzięki temu możliwe jest ich wykorzystywanie bez konieczności wymiany całego oświetlenia, które zostało zaprojektowane z systemem LED. To połączenie klasyki z innowacją, czyli tradycyjnego gwintu z technologią LED.

 

Podobnie jak tradycyjne żarówki E27 również żarówki LED dostępne są w takich samych kształtach, czyli kształcie gruszki, reflektora lub kuli. Możliwe jest ich stosowanie w miejscach, w pobliżu których znajdują się przedmioty wrażliwe na światło. Żarówki E27 z systemem LED charakteryzują się strumieniem świetlnym, który nie zawiera promieniowania IR ani UV.

 

Żarówki LED E27 znalazły swoje zastosowanie zarówno w gospodarstwie domowym, jak też w miejscach publicznych i komercyjnych. Są stosowane m.in. w muzeach do oświetlania eksponatów wystawowych szczególnie wrażliwych na światło.  Diody LED osiągają znacznie dłuższy czas pracy, niż tradycyjne żarówki. Są w stanie dostarczać światła nawet przez 50 000 godzin, podczas gdy znana wszystkich żarówka zwykła tylko przez 1000 godzin. Ich praca jest bardzo wydajna i efektywna i co ważne, energooszczędna.