menu
0 Twój
Koszyk
0 Twój
Schowek

Lampy podłogowe LED

Lampy podłogowe przeżywają obecnie czas odrodzenia, ponownie wracają do łask po stosunkowo długiej przerwie, kiedy to uważano je za rozwiązanie bardzo konserwatywne. Kojarzono je z abażurami, które swoim wyglądem przypominały oświetlenie z dawnych czasów. Obecnie lampy podłogowe mają zupełnie inny charakter, ich forma została całkowicie zmieniona, wyróżniają się nowoczesną i bardzo oryginalną formą. Dostępne są zarówno lampy w tradycyjnych rozmiarach, jak też te w wersji XXL. Świetnie funkcjonują jako dodatkowe źródło światła w salonie i w biurze. Niektórzy dostrzegając ich ogromny potencjał, rezygnują z lamp sufitowych, decydując się jedynie na oświetlenie stojące.

 

Przytulny charakter wnętrza

 

Lampy podłogowe nowoczesne w technologii LED zyskały wiele zalet w porównaniu z rozwiązaniami, w których stosowane są tradycyjne żarówki. Przede wszystkim system LED gwarantuje znacznie większą efektywność i energooszczędność. Jest źródłem światła o różnym natężenie i barwie. Oprócz tego, diody nie posiadają rtęci, a zatem korzystanie z nich ma charakter proekologiczny.

 

Lampy podłogowe świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność zastosowania dodatkowego źródła światła. Przykładowo w salonie może być to kącik wypoczynkowy, gdzie wieczorami chętnie czytamy książki lub gazety. W jadalni lampy podłogowe nowoczesne z powodzeniem mogą zastąpić kinkiety umieszczone nad stołem, w tym przypadku warto się zastanowić nad lampami w większych rozmiarach.

 

Niecodzienne rozwiązania dla wnętrz

 

Dzisiaj do produkcji lamp wykorzystuje się materiały, które jeszcze do niedawna nie były w żaden sposób uwzględniane przy projektowaniu systemów oświetleniowych do mieszkań i domów. Są to m.in. lampy podłogowe drewniane, zachwycające swoim naturalnym i rustykalnym charakterem. Drewno w oświetleniu to jedna z największych nowości w branży wnętrzarskiej. To jednak nie wszystko, co może zaoferować współczesny świat designu. Więcej inspiracji dostarczą lampy podłogowe designerskie.