menu
0 Twój
Koszyk
0 Twój
Schowek
Cena
0PLN 17800PLN
Kolor
więcej...
Materiał
więcej...
LED
więcej...
Trzonek
więcej...
Producent
więcej...
Wyczyść

Żarówki T5

Źródła Światła Żarówki T5 Nowodvorski świetlówka T5 54W 6152

Produkty 1 - 1 z 1

Żarówki T5

Żarówki T5 są rodzajem świetlówek, które charakteryzują się wszechstronnym zastosowaniem. Świetnie sprawdzają się w różnego rodzaju pomieszczeniach, nie tylko w gospodarstwie domowym. Znalazły swoje zastosowanie w halach przemysłowych i produkcyjnych, laboratoriach, witrynach sklepowych, szkołach oraz halach sportowych, a także w pomieszczeniach biurowych. Mocowanie T5 jest obok żarówek T8 najczęściej wybierane przez klientów i wyróżnia się wysokimi walorami estetycznymi.

 

Moc świetlówek T5

 

Świetlówki mają różną moc, co pozwala wybrać tę, która najlepiej odpowiada naszym preferencjom, jak też okolicznościom, w jakim będą wykorzystywane. Często wybieranymi są świetlówki o mocy 36W. Wyróżnia je wysoki strumień świetlny, a w przypadku technologii LED są bardzo wytrzymałe na włączanie i wyłączenia. Nie wymagają one rozgrzewania się w celu uzyskania pełnej mocy światła.

 

Innym przykładem świetlówek T5, które także są dostępne w wersji LED, są te o mocy 18W. Wybierając je jako alternatywę dla tradycyjnych świetlówek fluorescencyjnych, jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet 50% energii. Charakteryzują się białą barwą światła i pozbawione są wad światła jarzeniowego.

 

Żarówki T5 w wersji LED

 

Żarówki T5 dostępne są w wersji LED, czyli w technologii, która obecnie jest najbardziej energooszczędną i przyjazną dla środowiska. Nie zawierają one rtęci i innych szkodliwych substancji chemicznych. Posiadają aluminiowy radiator, odprowadzający ciepło z okolicy diody LED w sposób bardzo efektywny. Ponadto posiadają dwustronne zasilanie.

 

Sprawność żarówek LED szacuje się na nawet 95%. Dostarczają światła przez aż 50 000 godzin, czyli znacznie dłużej niż tradycyjne żarówki. Zużywają również mniej energii, przez co możliwe jest zaoszczędzenie domowego budżetu, zmniejszając rachunki za prąd. Są źródłem światła przyjemnego dla oka, natomiast sama żarówka nie nagrzewa się do tak wysokich temperatur, jak jej tradycyjne odpowiedniki, co powoduje, iż można je stosować np. w gablotach z eksponatami muzealnymi o bardzo niskiej odporności na światło i wysokie temperatury.