menu
0 Twój
Koszyk
0 Twój
Schowek
Cena
0PLN 17800PLN
Kolor
więcej...
Pomieszczenie
więcej...
LED
więcej...
Materiał
więcej...
Trzonek
więcej...
Producent
więcej...
Wyczyść

Żarówki G9

Oświetlenie LED Źródło światła LED Żarówki G9 Spot Light żarówka LED G9 3,5W 9811102
Oświetlenie LED Źródło światła LED Żarówki G9 Spot Light żarówka LED G9 1,6W
Oświetlenie LED Źródło światła LED Żarówki G9 Spectrum LED żarówka G9 LED 7W WOJ14164

Produkty 1 - 3 z 3

Żarówki G9

Żarówki G9 posiadają trzonek o rozstawie nóżek 9mm. Ten rodzaj żarówki rozpoznamy po charakterystycznym kształcie nóżek – mają one postać pętle i montowane są na wcisk. Żarówki G9 stosuje się w instalacjach o napięciu 230V, a zatem sprawdzą się jako źródło światła w lampkach nocnych i biurkowych oraz oświetleniu punktowym. Żarówki z takim rodzajem gwintu dostępne są zarówno w wersji tradycyjnej, halogenowej, jak też LED. Dzięki takiej samej budowie można je stosować zamiennie, a zatem tradycyjne oświetlenie można zastąpić nowoczesnym, innowacyjnym oraz energooszczędnym systemem LED.

 Trzonek sztyftowy w żarówkach LED

 Wraz z pojawieniem się technologii LED, konieczne stało się stworzenie żarówek, które z powodzeniem mogłyby zastąpić te już istniejące. Najważniejsze było zachowanie zgodności w ich budowie, co oznacza, że aby mogły być one stosowane alternatywnie dla żarówek tradycyjnych, musiały posiadać taki sam gwint o takim samym rozstawie. Dzisiaj już wiemy, że plan został w 100% zrealizowany.

 Żarówki G9 obecnie dostępne są również w wersji LED. Żarówka z trzonkiem sztyftowym nie występuje już jedynie w wersji tradycyjnej i halogenowej, a zatem osoby posiadające taki rodzaj oświetlenia mogą stosować wszystkie te rodzaje żarówek zamiennie. Diody LED mają jednak wiele zalet i cech, których brakuje innym żarówkom. Przede wszystkim są w stanie dostarczać światło przez aż 50 000 godzin, a ich sprawność oceniana jest na 95%. Są odporne na uderzenia i uszkodzenia, gwarantują natychmiastowe włączenie światła bez charakterystycznego dla żarówek halogenowych migotania.

 Kolejna cecha, która wyróżnia żarówki G9 w technologii LED, to proekologiczny charakter. Nie posiadają one rtęci, zatem w odróżnieniu od zwykłych żarówek nie mają wpływu na środowisko naturalne. Należy również wspomnieć, że światło emitowane przez żarówki LED jest przyjemne dla oka, natomiast sama żarówka nieznacznie nagrzewa się jedynie w tylnej swojej części, co pozwala na jej wykorzystanie w pobliżu przedmiotów światłoczułych.