menu
0 Twój
Koszyk
0 Twój
Schowek

Źródło światła LED

Oświetlenie LED, podobnie jak inne rodzaje oświetleń, muszą posiadać odpowiednie źródło światła. Diody LED są coraz częściej i chętniej wybierane przez klientów ze względu na liczne zalety, jakie są z nimi związane. Źródła światła LED różnią się jednak między sobą kształtami i trzonkiem. Warto o tym pamiętać przy ich wyborze.

 

Źródła światła LED i ich rodzaje

 

W ofercie naszego sklepu zgromadziliśmy żarówki LED, które pozwalają na ich wykorzystanie niezależnie od rodzaju trzonka. Przykładowo żarówki G9 są odpowiednikiem klasycznych żarówek z trzonkiem G9. Najlepszym zamiennikiem reflektora halogenowego będą żarówki GU10, co pozwoli nam wykorzystać dotychczasowe oświetlenie do stworzenie energooszczędnego źródła światła LED.

 

Lampy LED świetnie sprawdzają się jako zamienniki tradycyjnych żarówek, co jest spowodowane zastosowaniem w nich typowych kształtów oraz trzonków E14 i E27, są to zatem żarówki E14  i żarówki E27.

 

Przy napięciu na poziomie 12V zaleca się stosowanie żarówki G4. Polecane są do doświetleń szafek i innych elementów wyposażenia wnętrz. Jest to przykład miniaturowej żarówki. Ponadto, dysponujemy źródłem światła LED, jakim są żarówki T5, czyli świetlówki stosowane do oświetlenia liniowego

 

Oświetlenie LED – najkorzystniejsze rozwiązanie

 

Decydując się na oświetlenie LED zyskujemy znacznie więcej, niż często jesteśmy tego świadomi. Przede wszystkim jest to znacznie bardziej energooszczędna alternatywa dla tradycyjnych źródeł światła. Wyróżnia się wysoką sprawnością świetlną oraz gwarantuje bardzo krótki czas osiągania pełnej jasności. Doskonale oddaje barwy i wykazuje się nawet 25-letnią trwałością. Jest pozbawiona toksyn i rtęci, co sprawia, że ma charakter proekologiczny. Za dużą zaletę uznać można niewrażliwość na liczbę cyklów włączeń i wyłączeń oraz aż 90% mniejsze zużycie energii, niż w przypadku żarówek tradycyjnych. Ponadto, diody LED pozwalają uzyskać zróżnicowaną temperaturę barwową, natomiast ich żywotność szacuje się nawet na 100 tysięcy godzin