menu
0 Twój
Koszyk
0 Twój
Schowek

Lampy dziecięce

Urządzenie pokoju dziecięcego to dla rodziców bardzo ważny etap w życiu. To pomieszczenie powinno być wyjątkowe pod każdym względem – musi sprzyjać rozwojowi malucha, być zaaranżowane w sposób funkcjonalny, a jednocześnie być spełnieniem dziecięcych marzeń.

Lampy dziecięce to ten element pokoju dziecięcego, który ma duże znaczenie dla jego bezpieczeństwa i komfortu. Warto jest pamiętać przy ich wyborze o kilku ważnych cechach:

  • światło powinno być przyjemne dla oczu dzieci, szczególnie kiedy aranżujemy pokój dla maluszka
  • punkty świetlne należy rozmieścić tak, aby dobrze doświetlały kluczowe miejsca w pokoju, czyli biurko i łóżko, przydadzą się więc lampki nocne dziecięce i lampki biurkowe
  • wygląd lamp powinien odpowiadać aranżacji pomieszczenia. Dla dzieci niezwykle ważne jest, aby ich miejsce nauki i odpoczynku miało charakter bajkowy, a w przypadku starszych dzieci było modnie zaaranżowane.

Dziecięcy świat – magia światła

Jakie lampy dziecięce będą najlepsze do pokoju dziecka? Jako główne źródło światła polecamy lampy sufitowe dziecięce, które umieścimy na środku sufitu. W naszej ofercie są lampy wiszące dziecięce we wzorach, które z pewnością pobudzą wyobraźnie nawet najmłodszych dzieci. Dodatkowymi źródłami światła mogą być kinkiety dziecięce, których dobrym miejscem będzie np. ściana przy łóżku. W ten sposób zyskamy oświetlenie sprawdzające się przy zasypianiu młodszych dzieci i czytaniu książki przez snem. Podobną funkcję pełną lampki stołowe dziecięce, można je postawić na szafce nocnej, parapecie lub stoliku. Dla maluchów przygotowaliśmy lampki nocne dziecięce o bardzo przyjaznym i delikatnym świetle, idealne do nauki samodzielnego zasypiania.

Przy aranżacji pokoju naszej pociechy nie możemy zapominać o zabezpieczeniu tych miejsc, które są dla niego potencjalnym zagrożeniem, np. gniazdka. Aby zapobiec wkładaniu do nich paluszków przez dzieci, można wykorzystać bardzo praktyczne lampki wtykowe do gniazdka. Zyskamy bezpieczeństwo, ale równocześnie oświetlenie nocne.