menu
0 Twój
Koszyk
0 Twój
Schowek

Słupki ogrodowe

Ogród to przestrzeń, do której przywiązujemy dużą wagę, powinna być miejscem nie tylko wypoczynkowym, ale również reprezentacyjnym. Bardzo często ogród stanowi wizytówkę naszego domu, jest pewnego rodzaju wprowadzeniem naszych gości do tego, co zobaczą po przekroczeniu progu budynku. Słupki oświetleniowe pełnią rolę nie tylko estetyczną, ale przede wszystkim praktyczną, sprzyjają zwiększonemu bezpieczeństwu poruszania się po dróżkach i ścieżkach w porze wieczornej, kiedy to są jedynym źródłem światła w ogrodzie. Są więc jego obowiązkowym wyposażeniem, dzięki któremu ogród jest bardziej funkcjonalny i bezpieczny.

Jak rozmieścić słupki oświetleniowe w ogrodzie?

To, ile ich potrzebujemy, jest uzależnione od wielkości powierzchni ogrodu, a także długości ścieżek. Ważne jest ponadto, aby uwzględnić obecność schodów np. przy wejściu do domu, one również powinny być odpowiednio oświetlone. Słupki ogrodowe powinny znaleźć się w każdym miejscu, które zostało zagospodarowane w celach użytkowych. Słupki emitują światło z niewielkiej wysokości punktu świetlnego, najczęściej do 1,5 metra. Odległość pomiędzy nimi zależy od indywidualnych preferencji, jednak istotne jest to, aby ścieżka była właściwie oświetlona na całej swojej długości, podobnie jest w przypadku schodów.

Praktyczne rozwiązanie

Obok tradycyjnych słupków ogrodowych w naszej ofercie znalazły się słupki z czujnikiem ruchu. Emitują światło w momencie, kiedy wyczują one w pobliżu ruch, a zatem tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. Ma to wpływ na oszczędność energii, niezwykle ważny aspekt finansowy każdego gospodarstwa domowego. Słupki oświetleniowe LED również sprzyjają energooszczędności. Dodatkowo, wyróżniają się efektownym i nowoczesnym designem, świetnie sprawdzają się w aranżacjach ogrodowych modernistycznych, eleganckich oraz stylowych. Wykonane są z odpornego na wpływ czynników zewnętrznych materiałów, co gwarantuje ich trwałość i długoletnie użytkowanie.